Profilaktyka

← Powrót

Profilaktyka Stomatologiczna w Radomiu

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zachęcamy serdecznie pacjentów do regularnych przeglądów stomatologicznych. Profilaktyka stomatologiczna ma na celu zapobieganie powstawania chorób zębów oraz tkanek otaczających zęby nazywanych przyzębiem. Profesjonalne zabiegi profilaktyczne wykonywane w gabinecie służą nie tylko poprawie estetyki ale przede wszystkim mają na celu wzmocnienie zębów.

Regularne kontrole stanu uzębienia pozwolą utrzymać zdrowy i piękny uśmiech. W ramach profilaktyki radzimy systematyczne wykonywanie takich zabiegów jak:

 • Skaling (usuwanie kamienia nazębnego z powierzchni zębów) pozwola zapobiec wszelkim ubytkom i chorobom uzębienia, które mogą prowadzić do poważniejszych problemów. Zabieg ten jest szybki i w pełni bezbolesny, dzięki metodzie ultradźwięków.
 • Piaskowanie (dokładne oczyszczanie każdego zęba z przebarwień i osadów) wykonywane jest przed każdym wybielaniem zębów, lakierowaniem czy zakładaniem aparatu ortodontycznego.
 • Fluoryzacja (aplikacja dodatkowych ilości fluoru w postaci lakieru bądź żelu nakładanego na zęby) sprawia, że szkliwo staje mocniejsze, bardziej odporne na działanie kwasów oraz bakterii powodujących próchnicę. Ponadto, pomaga w remineralizacji szkliwa oraz w leczeniu nadwrażliwości zębów.

  piaskarka-profilaktyka

  Naszym pacjentom oferujemy:

  • profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego (skaling ultradźwiękowy),
  • usuwanie osadów i przebarwień przy pomocy piaskarki profilaktycznej (piaskowanie),
  • usuwanie wszelkiego rodzaju nawisów i miejsc retencji dla płytki bakteryjnej (np. starych nawisających wypełnień),
  • fluoryzację zębów przy pomocy stężonych preparatów fluorowych, instruktaż higieny jamy ustnej obejmujący naukę prawidłowych technik szczotkowania, doboru szczoteczki, nici dentystycznych i innych akcesoriów do higieny jamy ustnej,
  • lakowanie bruzd – wypełnianie bruzd i zagłębień w zdrowych zębach w celu zabezpieczenia przed próchnicą.