Stomatologia estetyczna

W zakresie stomatologii estetycznej wykonujemy w naszym gabinecie m.in. wybielanie zębów oraz licówki, korony i mosty porcelanowe. Korony i mosty cyrkonowe wykonywane techniką CAD/CAM (skanowania) są aktualnie najdoskonalszym rozwiązaniem w protetyce stomatologicznej i stomatologii estetycznej. Zastosowanie komputera i skanera przy ich projektowaniu i wykonywaniu oraz użycie materiału, którym jest tlenek cyrkonu powoduje, że korony te mają szereg zalet.

Stomatologia estetyczna na najwyższym poziomie

Brak podbudowy metalowej sprawia, że światło na koronach cyrkonowych zachowuje się w sposób naturalny, typowy dla zdrowych, własnych zębów. Stomatologia estetyczna daje możliwość odtworzenia cech przezierności tkanek zęba gdyż cyrkon załamuje, a nie odbija światło – jak to się dzieje w przypadku koron na podbudowie metalowej. Dzięki temu efekt pozostaje bez kompromisów – ząb z koroną cyrkonową jest nie do odróżnienia od naturalnej korony własnego zęba.

stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów – precyzja

Model protetyczny jest skanowany przy użyciu bezdotykowego, skanera optycznego 3D podłączonego do komputera, a następnie dane są przesłane do urządzenia, które wycina podbudowę cyrkonową z większego bloczka tlenku cyrkonu z dokładnością do kilku mikronów. Takie dopasowanie i idealna dokładność utrudnia bakteriom dostęp do zęba i gwarantuje skuteczne wybielenie zębów oraz długotrwałość wykonanej pracy.

ząb

Bezpieczeństwo

Cyrkon jest biokompatybilnym, biozgodnym materiałem, traktowanym przez organizm jak coś własnego. Nie wywołuje uczuleń i przy tym wykazuje najmniejszą przyczepność płytki bakteryjnej – dzięki temu dziąsło jest całkowicie zdrowe i naturalne w odróżnieniu od koron zawierających metal gdzie dochodzi do zasinienia i zaniku dziąsła.

wybielanie zębów

Wytrzymałość

Zapewnia ją tlenek cyrkonu, który jest bardzo twardy i wykazuje dużą odporność na ścieranie, dzięki temu wykonane z niego uzupełnienia są trwałe i długo użytkowane. Ponadto po zakończeniu leczenia pacjent otrzymuje certyfikat gwarancyjny na wykonane uzupełnienie. Zaś każda cyrkonowa korona posiada indywidualny numer, który jest wpisany w certyfikat gwarancyjny.