Stomatologia zachowawcza

Istotą stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie skutków najczęściej spotykanej choroby zębów, jaką jest próchnica. Obecnie, leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając im ich naturalne właściwości. Materiały do wypełnień posiadają szeroką gamę kolorów, która pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie, dokładnie do koloru zębów pacjenta.

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę i wiele innych schorzeń takich jak: schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, a nawet choroby serca, nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest niezwykle ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu zdrowego i pięknego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

stomatologia zachowawcza

W naszym gabinecie oferujemy wypełnienia kompozytowe z wysokiej klasy materiałów wykonywane technikami minimalnie inwazyjnymi – techniki te pozwalają na maksymalną oszczędność tkanek zęba oraz idealne dopasowanie kolorystyczne.