Leczenie kanałowe w Radomiu

ENDODONCJA, inaczej leczenie kanałowe, jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób miazgi zębów oraz wszelkich powikłań, które są z tymi chorobami związane. Leczenie kanałowe polega na usunięciu wewnętrznej zainfekowanej tkanki zęba, oczyszczeniu kanału, jego dezynfekcji i wypełnieniu odpowiednimi materiałami. Powodzenie w leczeniu kanałowym potwierdza się zdjęciem RTG wykonanym bezpośrednio po leczeniu. Obecnie wykonywane jest pod mikroskopem oraz jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu, a więc niebolesnym.

Na szczęście taki zabieg, niezwykle ważny dla odzyskania zdrowego stanu uzębienia, nie musi być drogi. Nasz gabinet stomatologiczny w Radomiu leczenie kanałowe oferuje już od 260zł za leczenie pod mikroskopem.

leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Radom

  • Dzięki wysokiej klasy znieczuleniom stomatologicznym oraz posiadaniu mikroskopu endodontycznego, endometru i systemu cyfrowej radiowizjografii, oferujemy naszym pacjentom bezbolesne i skuteczne leczenie kanałowe pod mikroskopem.

leczenie kanałowe pod mikroskopem

  • Należy pamiętać, że w ślinie są obecne bakterie, które w przypadku dostania się do systemu kanałów najczęściej powodują niepowodzenie leczenia kanałowego, dlatego wszystkie zabiegi wykonujemy w koferdamie (jest to cienki arkusz gumy, który izoluje ząb i pole zabiegowe jamy ustnej zapobiegając infekcji wnętrza zęba drobnoustrojami śliny podczas wykonywania zabiegu pod mikroskopem).